Ako zvládnuť cestovanie v lietadle!

25.08.2014 12:04

Letíš, letím, letíme.

Cestovanie je pre mnohých ľudí stresová situácia. Ak si predstavíme, že máme niekde „nehybne“ sedieť aj tri - štyri hodiny asi nás "zamrazí". Niekto si so sebou pribalí knihy, tajničky, časopisy. Druhí to nechajú na svoje myslenie. Sadnú si a premýšľajú. V duchu riešia otázky o živote a správnych životných rozhodnutiach. Až  prídu do fázy kde nakoniec v hlave riešia „nesmrteľnosť chrústa“.  Existuje aj ďalšia skupina ľudí. Táto skupina ľudí uprednostní vankúšik a celý let prespia. Niekedy  pre mnohých možno najideálnejšia voľba. Len čo ak sa vám práve nechce spať? 

 

Keď som ja letela v lietadle  pvýkrát bolo to niečo úžasné.

 Mala som pripravený sáčok (pre istotu). Známych, ktorí  už leteli som sa pýtala ako sa pred cestou zabezpečiť a oni mi ho odporúčali. Keď lietadlo začalo štartovať nemala som v bruchu motýle, ale bála som sa. Mala som v sebe taký hrôzostrašný pocit. A keď mi letuška pred odletom oznámila, že v prípade hrozby a nečakanej situácie si mám prezrieť ako postupovať, mala som na tvári farbu od fialovej až po "bledo-modrú". Ušlo sa mi totižto sedadlo, kde by som viac menej mohla pomôcť  cestujúcim ak by sme havarovali. Len som si pomyslela „Pane Bože môj, prosím Ťa, nech sa táto situácia nestane“.Prvýkrát letím a zrazu sa na mňa nalepí aj takáto zodpovedná úloha? Našťastie sme prileteli šťastne do cieľa. 

 A viete čo? Zbytočne som sa bála a mala cestovné horúčky.Po chvíli som sa úplne ukľudnila a  začala  som si let naplno užívať. 

Keď ste niekde tam hore zmení sa vám aj myslenie. Zrazu zabudnete na každodenné problémy a len tak sedíte a pozeráte cez malé okienko. Sem tam som si myslela, že som v nebi. Nikde nič len krásna obloha. Zrazu som si neuvedomovala, že sa môže niečo zle stať. Let som si užívala. A viete čo? Ak by sa letenky nepohybovali v takej cene  ako sa pohybujú, letela by som s radosťou aj každý deň. Niekde tam hore po pár minútách pocit strachu upadne a vy sa tešíte na plán vašej cesty.

Užitočné rady:

1. Oblečte si niečo pohodlné. Zabudnite na svoj výzor, tým nechcem povedať, že máte isť v pyžame.

2. Stále si prečítajte podmienky cestovnej agentúry cez, ktorú letíte.

3. Pozor na kg vašej cestovnej a príručnej batožiny. Môže sa stať, že niektoré veci vám vyhodia.

4. Žiadne zbrane a drogy ( tak myslím, že bod číslo 4 každý chápe.)

5. Ak cestujete sama pozorne sledujte cestujúcich. V prípade nejakých nejasností sa „sledovanej“ osoby môžete spýtať na hocičo. Aspoň ja som to tak robila. Tu nemyslím, že danú osobu budete špehovať tak, že sa bude báť čo jej chcete ukradnúť. Ja som narazila len na príjemných ľudí. Možno som im kládla divné otázky, ale v danej chvíli chcete let „prežiť“. A výhovorka letím prvýkrát vás stále zachráni od čudesných pohľadov cestujúcich. Aj vtedy, keď práve prvýkrát neletíte :-) 

6.Budte ostražití! Z bezpečnostných dôvodov sú na letiskách aj prísne pravidlá. Ak ich nedodržíte môže sa stať, že neodletíte. Ale nečakajte, že paniaze vám budú vrátené. Ak som vám týmto článkom nahnala strach je mi to ľúto. Len viem, že to tam nie je trhovisko a ak sa budete správať ako vyžadujú dorazíte bezpečne do cieľa.

Ideš pozrieť kamarátku do Anglicka. Letíš sama. Priateľ/ manžel  stáva doma. Ktorú variantu si vyberieš? 

autor: Iwelline 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !