Existuje v 21. storočí priateľstvo?

27.08.2014 20:31

Existuje v dnešnej dobe  úprimné priateľstvo? Na túto otázku sama neviem niekedy nájsť odpoveď. 

Závisť, hnev, uzatváranie sa do seba, smutné pohľady ľudí na ulici.

 Mnoho ľudí, ktorí sa ani nepoznajú a pritom bývajú pri sebe. Niekomu sa zadarí a už je na svete viac zla. Vo veľkých mestách ľudia nepoznajú ani svojho suseda, na dedinách  sa už málo klebetí. Keď ja som bola malá, tak si pamätám, keď milé, usmievavé babky sedeli na lavičkách  a „čvirikali“. Samozrejme, že preberali celú dedinu. A keby ich niekto potajme sledoval, ktovie čo všetko by sa dozvedel :-) Dnes je to však iné. Už sú tie lavíčky prázdne. 

Keď som pozerala film Sesterstvo  putovních kalhot veľmi ma zaujal. Hlavné postavy boli štyri kamarátky , ktoré pri sebe držali v dobrom i zlom. Verím, že vo svete ešte existujú naozaj tie pravé a  úprimné priateľstva. Verím, že takéto priateľstvá nie sú len vo filmoch.Že srdcia ľudí nie sú až tak vzdialené ako sa na prvý pohľad zdá. Verím, že ešte každý z nás má aspoň jednu kamarátku pre, ktorú by dal ruku do ohňa. 

Ak by sme viac pozerali na srdce človeka a nie na jeho skvelú postavu, kariéru, alebo vlasy určite by bol svet krajší. Určite!

 

Tvoja kamarátka ide do opery. Zrazu Ti zazvoní telefón.  Tvoja najlepšia kamarátka sa  nevie rozhodnúť, ktoré šaty si na seba obliecť. Ktoré by si jej poradila?

 Veľmi Ti verí. Ak máš dobrú kamarátku, pre ktorú by si dala ruku do ohňa napíš jej meno do  komentára a označ ju :-)

 

autor: Iwelline 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !