Každý má v nebi svojho anjela!

04.09.2014 17:13

Stará mama, budem ŤA ĽÚBIŤ navždy! 

 

Áno, presne tak, každý človek má v nebi nejakého anjela. "Kolotoč života" je zvláštny, ale asi to ták má byť. Keď som ja bola malá a povedali mi, že starkého mám v nebi usmiala som sa do neba a bola spokojná. Teraz už viem, že to také jednoduché a bezbolestné nie je. Že si mám vážiť každý jeden deň a chvíľu s blízkymi. Na svete je strašné veľa ľudí a nikdy sa nespoznáme všetci. Zvlášne a  tak tajomné.  Ako malé dievčatko som nevedela, že život bude tak tajomný. Mala som krásne detstvo a za to úprimné ďakujem mojím rodičom.

Súčasťou môjho detstva bola aj moja babká a starká. Vedela som, ktorá je ktorá. Nemala som dve babky :-)  Mala som babku a starkú :-) Obe boli výnimočné a jedinečné. Veľmi sa odlišovali povahou. Jedna ma rozmaznávala a druhá bola na mňa „tvrdšia“. Ale aj napriek zákazom a príkazom som ich mala obe veľmi rada. 

Mám v nebi anjelov. 

Viem, že tam niekde hore sú a podporujú má obe!

Staré mamy sú ženy, ktoré majú srdce zo zlata. Prejdú si životnou cestou a nakoniec odídu. Veľa nás naučia, nie sú pomstychtivé a netrápi ich už móda, hoci sú stále pekné.

Pečú tie najobľúbenejšie koláče, ktorým sa žiadna cukráreň nevyrovná :-) 

 

Každá jedna vráska na ich tvári, vraví, že už čo to v živote prešli, dokázali, bojovali.

Ja už síce starkú a babku nemám, vlastne mám, tam hore!  

Myslieť, cítiť, spomínať môžem. Jedine čo nemôžem je ich objať a dať pusu. No myslím si, že ich smrť nás nikdy nerozdelila, skôr spojila. 

Niekedy si v živote uvedomíme veci, keď  už nemôžeme zmeniť. Ale láska nikdy nikoho na svete nerozdelí!  Ta pravá nie, nikdy! Tvoja stará mama má narodeniny. Boh jej doprial krásnych 70 rôčkov. Ktorú variantu by si si zvolila? :-) 

Váž si svoju starú mamu, objímaj ju a ďakuj. Aj vďaka nej si tým čím si. Ak ju ešte môžeš objať, objímaj ju minimálne raz do dňa a váž si ju. Nepremrhaj čas, ktorý Ti život dáva. Nauč sa pocúvať svoju starú mamu! Ma „staromódne“ názory? Myslíš si? Ja si to nemyslím, raz aj ty pochopíš, že nemá.

 

autor: Iwelline 

 

 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !