Keď nebo plače!

06.09.2014 20:06

Životy ovplyvnené facebookom! 

Život je kniha, ktorá nás poúča. Niektoré strany si prečítame, niektoré odignorujeme a časom zistíme, že nás čaká ten istý text. Ak príde koniec kapitoly sme buď šťastní, alebo nešťastní. Niektorí čítajú tú istú kapitolu veľakrát a nikdy sa nepoučia. Druhí chcú  svoju knihu zahodiť a s ňou aj strany, ktoré ešte ani „nečítali.“

 

V poslednej dobe je svet "viditeľný" tým, že je v ňom viac utrpenia. Viac závisti, viac nadávok, viac strachu, viac hádok. Alebo vždy to tak bolo? Myslím si, že nie. Myslím si, že svet ovládol internet a moderná technika. Nedostatok času s ľuďmi, facebookové fotky z dovoleniek ľudí, ktorých máme v priateľoch. Viac prebdených nocí, väčšia závisť, viac sĺz, menej šťastia a úprimnej lásky. 

 

Na jednej strane sú srdcia ľudí pri sebe a  zároveň tak ďaleko od seba. Nepochopiteľné. Dnes vidíme priateľom až „do hrnca“. Máme nedostatok času a málo peňazí. Závidíme ľuďom fotky z dovoleniek na, ktorú možno šetrili pár rôčkov, ale to nás už nezaujíma. Závidíme nový outfit, novú prácu, novú školu, tituly. Sme ovplyvnení ľuďmi, ktorých máme, alebo nemáme radi.Neverím, že na facebooku máte len priteľov, ktorých máte radi. 

Pokúsme  sa menej závidieť a  menej porovnávať naše životy. Veď každý  z nás má nadelené z každého niečo. Ja si myslím, že ak si sa aspoň raz v živote úprimne usmial, ľúbil, máš na chleba, tak máš naozaj všetko. 

Ja som rada, že ja som mala detstvo bez facebooku a pokecu. Pamätám si ako sme sa všetky deti z dediny zišli a hrali hry, ktoré už deťom dnes nič nehovoria. Škoda.

Chvíľka nostalgie a  negatívneho zamyslenia. Aj to patrí k životu :-) 

 

Čaká Ťa večer s tvojou polovičkou. Vybrali ste sa na Kanárske ostrovy. Ktoré šsaty si nemôžeš nechať doma? :-)

 

autor: Iwelline 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !