Láska a svadobný deň!

13.09.2014 15:06

 

Ak  počujeme slovo svadba, každá z nás si predstaví niečo iné. Niektorá si predstaví sálu, kostol, druhá svadobné šaty,  niektorá zase  nádhernú a mohutnú kyticu. 

Svadobný deň má byť hlavne šťastný deň, ženy aj muža samozrejme. Mal by sa konať raz za život. Keďže so svadbou ešte skúsenosti nemám, nemám ani dôvoď súdiť ľudí, ktorí majú za sebou možno aj dve či tri svadobné dni.

 

Začína to v detstve. Pamätáte si, keď ste si skúšali šaty, alebo topánky vašej mamičky, alebo starej mami? Ja áno! Boli mi veľké, ale aj tak som sa cítila ako najkrajšia princezná. V ich šperkovniciach som našla aj cenné prstene, ktoré mi zakazovali :-) Nie v tom zmysle, že mi odrežú prsty ak si ich vyskúšam:-) Mali pre nich veľkú hodnotu. Nie, nemali diamanty, ani nestáli miliardy. Vlastnili niečo iné, niečo krajšie. Boli to spomienky. 

Časom aj ten najlacnejší darček dokáže mať nevyčísliteľné spomienky. A naopak. Viete si predstaviť, že by ste dostali prsteň od vášho milovaného? Určite viete. Časom však zistíte, že vás sklamal. Takýto darček môže stať aj X výplat a predsa stratí svoju hodnotu. Ako sa povie: „ zakázané ovocie chutí najviac“. A ja som si ich aj tak  ako dieťa potajme skúšala. Našťastie sa mi ich nikdy nepodarilo stratiť.

Svadobný deň je deň, ktorý dokáže veľmi ovplyvniť naše životy. Ale samozrejme stále „ovládač života“ máme vo svojích rukách my!

Stále budú problémy v láske. Niekto ich vyrieši, niekto sa vzdá, niekto bezvýznamné bojuje a niekto naozaj pochopí cit pravej lásky. Láska sa nemá napĺňať len vo svadobný deň, láska má byť naplnená po celý náš život. Začína to láskou matky a otca, neskôr celej rodiny, nakoniec nastáva hľadanie pravej celoživotnej lásky, pináša to aj niekoľko sklamaní a bolesti. Bez nej by sme však nedokázali existovať. Neexistuje človek ,ktorý nie je ľúbený. Ak ju budete hľadať aj v tých najmenších maličkostiach, nájdete ju a dokonca každý deň. Ona sa nikdy neskrýva. ..len vy ju málo hľadáte, alebo v niektorých prípadoch beriete ako samozrejmosť. 

Výber partnera a partnerky patrí k najdôležitejším rozhodnutiam v živote každého človeka. Preto vyberaj správne, váž si čo máš, ale nenechaj sa nikdy „využívať“. Ak zapojíš svoje srdce určite Ti ukáže tú pravú lásku. Ak Ti láska ukáže aj sklamanie, je to len preto, aby si si ju  dvojnásobne vážil, ak ju opäť nájdeš. Určite ju nájdeš!

Ideš na svadbu svojej dobrej kamarátky. Ale pozor! Ide sa vydávať za tvojho ex. Ty si jej odpustila a zmierila sa, že „pero života“ to tak chce. Aké šaty si vezmeš. Je tu aj možnosť, že nie si tak silná ako si si myslela. Na svadbu teda nepôjdeš. Takže ktoré? :-)

autor: Iwelinne 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !