Sklamanie bolí, ale pouči!

02.10.2014 15:11

Neexistuje sklamanie, iba nesprávny pohľad na život! 

Každý z nás v živote bol určite minimálne aspoň raz sklamaný. Sklamania z veľkých očakávaní, z viery v človeka, z neúspechu, zlyhania. Sklamanie sa delí na malé a veľké. Či už je malé, alebo veľké stále nás to poznačí a v mnohých prípadoch niečo naučí. Samozrejme ak mu dovolíme, aby nás niečo naučilo.

Veľa prebdených nocí, veľa bolestivých sĺz, veľa veľkých očakávaní. 

To je tak, my ľudia chceme byť dokonalí, bohatí, zdraví, pekní, bez starostí. Ak príde v živote nejaká ťažšia prekážka, ktorej máme čeliť zrazu sme sklamaní. Možno ani nemáme nárok si pýtať od života pernamentku sklamania. Možno to nie je sklamanie, ale ľudia z toho sklamanie vytvoria. Ak prejde určitý čas niekto je silnejšia osobnosť a niekto slabšia. Niekto sa z chýb poučí a niekto si do polievky života vytvára opakované chyby a opäť ju chce zjesť. Aj, keď mu nechutila. Stále skúša a opäť zlyháva.

   Najhoršie sklamanie je sklamanie z lásky. To si myslíme my, ľudia! 

Ale láska nikdy nesklame, sklame človek. Láska sa snaží urovnať zlyhávanie ľudí, no niekedy bezvýznamne. Láska o lásku bojuje, ľudia už nie. Veď na svete existuje milión žien tak prečo sa budem trápiť pre jednu? Neskôr  človek zistí, že tá jedna bola jeho svet. Jeho malý svet, ktorý robila veľkým. Áno, na svete je nespočetné množstvo ľudí, ale láska si Ťa možno vybrala a ty si sa jej vyhol.Jednoducho si nebojoval. Príde deň, kedy ľudia pochopia, že pozerať sa na oblohu plnú hviezd s druhou osobou, nie je tak krásne ako bolo s prvou. Že prebúdzať sa pri inej osobe nie je rovnaké . Že ak o lásku bojuješ, nezradí Ťa.

 Láska je pri Tebe každý deň, už je len na Tebe či jej dovolíš, aby sa Ti ukázala, alebo nie. Niekedy sa o lásku bojovalo mečom, dnes sa jej ľudia dobrovoľne vzdávajú. Preto je aj svet 21. storočia svetom krízy, závisti, biedy, lakomosti.

Aj napriek zlu, ktorá sa v tomto svete nachádza čoraz vo väčšom množstve ...neprestávam veriť v dobro ľudí. Stačilo mi cestovať tento víkend dlhou trasou. Keďže som nešla autom, postretávala som zvláštne povahy ľudí. Neviem či to bude vzduchom, závisťou, dobou, alebo čím, ale začíname byť k sebe všetci až veľmi neľudskí. Je mi to ľúto. Chcem vám len napísať.. neprestávajte veriť v dobro ľudí. 

Môže sa naozaj stratiť z tohto sveta a na vine budeme my, ľudia! 

Ideš oslavovať narodeniny k tvojej kamarátke. Je to sestra tvojho ex. Určite tam bude aj on. Čo si na seba vezmeš? Je tu aj možnosť, že pozvanie odmietneš. Ale vzdala by si sa takejto príležitosti? Možno je čas sebe samej niečo dokázať, možno nie :-) 

                                                                                                                                                                                                                   

autor: Iwelline 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !