Stráž a váž si svojho pozemského anjela!

24.08.2014 16:13

Mama je len jedna!

Mama, tak jednoduché slovo. Dokáže ho vysloviť už malé dieťa. Je  to síce jednoduché a na prvý pohľad ničím výnimočné slovo, ale má v sebe toľko čara a významu.

Vraví sa, že mama je osoba, ktorá pozná skoro všetky naše chyby a aj napriek tomu nás dokáže  mať úprimne rada. Nikdy nás nezradí. Milovala nás a ešte nás ani nepoznala. Keď  sme boli malí dokázala prebdieť aj tri noci za sebou. Bála sa, keď videla ako sa trápime s vysokými horúčkami. Držala nás pevne a trpezlivo, s láskou nás učila prvé kroky. Boli to ťažké chvíle, ale vydržala! Pozná naše tajomstvá a verí v naše sny.

Dokázala by obetovať aj posledný krajec chleba len aby sme my boli nasýtení. Mamy dokážu zvládnuť veľa. Nikdy sa nevzdávajú. Navonok sa usmievajú,  ale každý deň sa o nás boja  a mnoho modlitieb venujú  iba nám. Ich láska je nekonečná a veľká. Len ony nás v žiadnej ťažkej situácii neopustia.

Mama je žena, ktorá je motorom lásky. Aj keď my sklameme stále nás ľúbi a poradí nám. Objíma, bez slov počúva, pečie najlepšie koláče, učí nás ako správne zvládnuť život. Život nemá návod, ale mama nám ho dáva ak ju pozorne poslúchame.

 

Mama je žena. Žena, ktorá je náš anjel. Každý má svojho anjela. 

Veď  predsa neexistuje dieťa bez mamy.

Mama je mama. Boh nám dal živého anjela bez krídel. Raz sa určite stretnú všetky deti so svojou mamou. A určite si navzájom odpustia. Verím tomu!

Ak máš mamu staraj sa o ňu, zavolaj jej len tak, nečakaj na sviatok. Objímaj ju len preto, že ju máš, kúp jej drobnosť, ale z lásky. Nekupuj jej drahé veci, daruj jej darčeky z lásky. 

Váž si ju, ochraňuj a pomáhaj jej. 

Bez nej by si nikdy nebol tam kde si dnes. Nezabúdaj na to ani v tej najnáročnejšej situácii.

 

Tvoja mamička má sviatok. Slávi okrúhle narodeniny. Oslava bude v nádhernej a krásne vyzdobenej sále. Ktoré šaty by si si zvolila?

PS: Pozri sa dnes  na svoju mamu  a povedz jej čo pre Teba znamená. Váž si ju tak, aby si niekedy neplakal, že si jej to nestihol povedať. 

autor:Iwelinne 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !