Vnímanie dospelosti mojím okom!

20.09.2014 17:18

Je život férový?

Myslím si, že dospelosť nenastáva vtedy ak človek dovŕši 18 rokov. Nie! Je to len číslo. Život a situácie nás učia byť dospelými a čeliť životu možno aj každý deň. Niekto môže byť dokonca  dospelý ak má len 15 rokov. Poznám chlapca, ktorý chodí do školy a v noci musí pracovať brigádne na nočných. Musí, nemá na výber! Rodičia sú v dlhoch a v rodine prevláda alkoholizmus a veci tomu podobné, ktoré nechcem uvádzať. Myslím, že nepotrebuje mať 18 aby pochopil čo je to život. Na svete je veľa takýchto „dospelých detí“. Poznám aj mladších, ktorí sa trápia a nepoznajú slovo detstvo. A to ešte ani zďaleka nemajú 18. Život sa s nami nehrá, ani  sa nás nič nepýta, jednoducho nadelí.

Verím, že život si vyberá deti, ktoré sú na to dosť silné. Lebo okradnúť dieťa o jeho detstvo by malo byť trestným činom. Životu sa, ale pokuta dať nedá. 

Asi to tak má byť. Asi má mať niekto peniaze na rozhadzovanie  a niekto si nemôže dovoliť každý týždeň čerstvý chlieb. Áno, teraz si možno poviete: „každý je strojcom svojho šťastia“. No nie vždy to tak platí. Človek si nevyberá rodinu do ktorej sa narodí. Dnes  je bežné konexie hrajú väčšiu rolu ako šikovnosť človeka. Samozrejme česť výnimkám. A zbytočne ma budete presviedčať, že to tak nie je.

Človek dospieva hlavne vtedy ak pochopí, že mama, ktorá prišla z práce unavená nájde poriadok. Nájde nakúpené potraviny v  chladničke. Človek dospieva, keď prežije smrť blízkeho. Človek dospieva, keď dokáže pomôcť druhému, pretože  len tak chce. Človek dospieva ak pocíti v sebe lásku. Ak sa dokáže podeliť o svoju obľúbenú sladkosť. Človek dospieva ak sa mu narodí dieťa, dospieva aj vtedy, keď pochopí, že plienky sú vzácnejšie ako pivo, alebo iná obľúbená neresť. Dospieva aj, keď odpúšťa z lásky. Dospieva, keď pocíti z jeho duše bolestivé  a úprimné slzy. Dospieva aj vtedy, keď zlyháva, ale nevzdáva sa. Človek dospieva v živote veľmi veľakrát. Myslím si, že neexistuje hranica dospelosti. Myslím si, že človek dospieva celý život. Ak je dostatočné dospelý, skúsený a poučený odchádza z tohto sveta. Odchádza  presne vtedy, keď nastane jeho čas.

Ku skúške dospelosti patrí aj stužková. Ktoré šaty by si si na stužkovú vybrala ty? :-)Je to veľký deň hlavne žien. Elegantné, ale aj športové typy sa v ten deň menia na princezné :-) Využi svoju fantáziu a predstav si v ktorých by si bola princezná večera :-) 

autor: Iwelline 

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !