Ži tak aby si nikdy neľutoval!

20.08.2014 18:13

Včera som sedela v aute. Prechádzali sme cez priechod pre chodcov a zrazu som zbadala staršieho pána. Mohol mať 79 rokov. Bol to taký typický deduško. Určite sa čudujete prečo vám to píšem. Veď je to normálne. Áno je, bolo. Lenže ten deduško prechádzal s dvoma“ krivuľkami“, nevládal, muselo zastaviť veľmi veľa áut, aby on mohol prejsť na druhú stranu cesty. Snažil sa, veľmi sa snažil, možno aj tu sa skrýva  malá pointa života. Starý človek zabúda na hádky, zabúda prečo sa trápil, zabúda na zbytočnosti. Má len jediný cieľ, prejsť cez cestu, nevzdať sa a s láskou dožiť svoj život.

Každého starého človeka si vážim, vážim si aj môjho už jediného dedka, dokáže rozprávať príhody dookola, nie preto, lebo mi to robí naschvál ,ale preto, lebo má má rád a chce ma v živote poučiť. Chce mi odovzdať jeho „životnú cestu“. Stále ho počúvam, aj, keď to už viem celé naspamäť. Chcela by som prirovnať život k tejto situácii. Nie je život cesta, ktorou kráčame a chceme prísť na druhu stranu? Prejdeme mnoho krokov, aby sme dosiahli svoj stanovený cieľ, možno ak dosiahneme náš životný cieľ, sme poučení a je čas odisť. Možno áno, možno nie. Ten deduško bol možno niekedy riaditeľ, významný právnik, vedúci, alebo len „obyčajný“ otec a dedko, ktorý s láskou manuálne pracoval a dal posledný kúsok chleba radšej svojím deťom ako sebe, ale teraz už má len jediný cieľ, prejsť na druhú stranu svojej životnej cesty . Už sa nezamýšľa nad životom, netrápi ho, že jeho sused si kúpil nové BMW, už ho netrápi kam pôjde na dovolenku len, aby mu blízki závideli, že na to má. Zvláštne, presne o tom je asi život, o jedinom cieli.. o akom...to je asi na každom z nás. Myslím si. 

Možno raz aj my na priechode pre chodcov pochopíme, že zbytočne hádky, zbytočný hnev, zbytočne závidenie boli jednoducho naozaj zbytočné. Že život príliš rýchlo plynie, veľmi rýchlo.

Kontakt

V prípade otázok, spolupráce, alebo len tak mi napíšte na: kontakt@svetmodernejzeny.sk

 

 

Vyhrala som krásne 5 miesto a nominovaných z tejto kategórie bolo až 116 blogov. Veľké ĎAKUJEM !